top of page

Hakkımızda

Neon Daktilo Tuşları

"Her gün bir doz kitap."

panda-1892023_640.png

4 Şubat Dünya Panda Günü

Pandabiyat, edebiyat serüveninin gizemlerini okuyucularıyla ve yazarlarıyla beraber keşfetmeye adanmış bir sosyal platformdur. Katkıda bulunan edebiyat tutkunu gönüllülerimiz ve kalemi kuvvetli yazarlarımızdan kitap yorumları, edebiyat haberleri, şiir ve öykülerin yanı sıra; yeni çıkanlar, etkinlikler, söyleşiler, okuma ve yazma deneyimiyle ilgili konulardan oluşan özgün içeriklere sahibiz.

 

Yazar kadromuzun hem profesyonel hem amatör kalemşörlerden oluştuğunu gururla söylemek isteriz.

 

Yeni bakış açıları yayımlama konusunda tutkulu ve heyecanlıyız; yeni fikirler, yeni kalemler, yeni dünyalar, yeni hayaller, yeni biçimler, yeni imgeler, yeni arayışlar… Fikirlerin, kültürün ve tabii ki edebiyatın konuşulduğu, gücünü yazarlarından ve okuyucularından alan, sihirli sözcüklere sahip edebi bir dünya oluşturmak için yola çıktık.

 

Her zaman yeni sesler arıyoruz. Pandabiyat, edebiyatın her yönüyle ilgili titiz, keskin ve ilgi çekici yazıları teşvik etmeye ve yayımlamaya adanmıştır. Yeni çıkan kitapları, metinleri ve yazarları desteklemekle tanımladığımız bir kimliğe sahibiz.

 

Güçlü edebi derinliğe ve köklere sahip kurgu ve kurgu dışı yayınların tanıtımlarını, başarılı ve yetenekli yazarların, kendi cümleleriyle okuyucularına anlattığı bir edebi kamusal paylaşım merkeziyiz.

 

Yazar meslektaşlarımız tarafından desteklenen bağımsız ve gönüllü bir topluluğuz. Web sitemiz ve sosyal medya kanallarımızla okuyucularımızla buluşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 

 

Sayfalarımıza göz atın. Neleri keşfettiğimizi bir de sizin gözünüzden farklı bakış açılarıyla görmeye ihtiyacımız var. Bize katılmaya hazır mısınız? O halde Yazı Gönder sayfamızı inceleyerek başlayabilirsiniz.

 

MİSYON

 

Edebiyat dünyasıyla ilgili tanıtım engellerini ortadan kaldırarak hem yazarların hem yayınevlerinin okuyucuyla bütünleşmesini sağlıyoruz.

 

Yazarlara, tutkulu ve yaratıcı bir ekibin parçası olmak için samimi bir ortam sağlarken, sanatlarını okuyucuyla buluşturmak, kendilerini ifade etmek ve kitap satışlarında etkili olmak için çalışıyoruz.

 

Gelişmekte olan, şaşırtıcı metinler üreten, Türk edebiyatına değer katacağını umduğumuz yazarlarımızı teşvik ediyor ve sanatlarını destekliyoruz.

 

Kendilerini şiire adamış şairlerimiz ve hayal dünyalarını sözcüklerle öykülerinde alternatif gerçeklere dönüştüren öykücülerimiz için bağımsız bir ortam yaratıyoruz.

 

Tek bir kategoriye bağlı kalmayan öykülerin, şiirlerin ve fikirlerin yuvası olmak istiyoruz. Ve her zaman yayımladığımız bu seslere yenilerini eklemek için var gücümüzle çalışacağımızın sözünü veriyoruz.

 

En iyi şiiri ve en iyi öyküyü keşfederek, en tutkulu okuyucu kitlesiyle buluşturmak istiyoruz.

 

Kurgunun değiştirme, aydınlatma ve gerçeğe dönüştürme gücüne inanıyoruz.

 

Alternatif edebi kalemler olarak blogger, bookstagram ve youtuberları sayfalarımıza taşıyor, okuyucularımızla buluşturmak istiyoruz.

 

Okuyucularımızı kamusal bir bağımsız edebi topluluğa bağlamak istiyoruz. Sohbet, yorum, eleştiri, teşvik ve sosyal paylaşım ile sizi bize katılmaya, bizimle ve yazarlarımızla iletişime geçerek bu fantastik dünyayı birlikte paylaşmaya davet ediyoruz.

 

Kurucumuzun Mesajı

Bazen bizi kendimizden alıp, hiç yaşayamayacağımızı bildiğimiz dünyalara götüren, hiç tanıyamayacağımız karakterlerle diyaloglar kurmamızı sağlayan dilin, liriğin, öykünün, anlatının baş döndürücü imgeler ve metaforlar dünyasında, kaybettiklerimizi veya hiç bulamadıklarımızı keşfetmek isteriz.

 

Yaşamlarımıza yönelik anlam aramaya çalıştığımız en fantastik yol, hayal gücümüzle şekillenen sanat eserlerinin çeşitli disiplinlerde üretilme serüvenidir. Sanat, kusursuzu arama serüveniyse; bana göre, tüm hakiki sanat eserleri mükemmel kusurludur.

 

Hayatımı değiştiren o özel kitabı okuyalı on sekiz yıl olmuş. O şanslı günden beri doymak bilmez bir iştahla bir sonraki kitabı keşfetmek için yeni güne uyanıyorum. Kusursuza ulaşmak değil -çünkü o hiç bulunamayacak- kusursuzu arama serüvenidir başımı döndüren.

 

Bu yüzden bir web sitesi kurmaya karar verdim. Fantastik dünyaları sözcüklerle hayal dünyamıza taşıyan çok özel yazarlarla, bu dünyanın bağımlısı olan gönüllü edebiyat tutkunlarını bir araya getirebileceğim hem gerçek hem metaforik bir dünya. Kurguyla gerçeğin birbirine karıştığı bir dünya. Hep birlikte keşfedeceğimiz paralel bir edebi dünya.

 

Ve unutmayın! Paylaştıkça çoğalan iki şey vardır; bilgi ve sevgi. İkisini de hunharca paylaşmanız dileğiyle.

"Bir kitabı okumak onu kendiniz için baştan yazmak gibidir." Angela Carter

bottom of page