top of page

Hakkımızda

4 Ocak 2021 tarihinde Pandabiyat olarak çıktığımız edebî yolculuğumuza 4 Ocak 2023 tarihinden itibaren PND Kitap’ı da yanımıza alarak devam ediyoruz.

 

Yeni bakış açıları yayımlama konusunda tutkulu ve heyecanlıyız; yeni fikirler, yeni kalemler, yeni dünyalar, yeni hayaller, yeni biçimler, yeni imgeler, yeni arayışlar… Fikirlerin, kültürün ve tabii ki edebiyatın konuşulduğu, gücünü yazarlarından ve okuyucularından alan, sihirli sözcüklere sahip edebî bir dünya oluşturmak için yola çıktık.

 

Güçlü edebî derinliğe ve köklere sahip kurgu ve kurgu dışı yayınları okuyucularına ulaştırma hayalimizin heyecanını yaşıyoruz.

 

Gelişmekte olan, şaşırtıcı metinler üreten, Türk edebiyatına değer katacağını umduğumuz yazarlarımızı teşvik ediyor ve sanatlarını destekliyoruz.

 

Kendilerini şiire adamış şairlerimiz ve hayal dünyalarını sözcüklerle alternatif gerçeklere dönüştüren öykücülerimiz ve romancılarımız için bağımsız bir ortam yaratıyoruz.

 

Tek bir kategoriye bağlı kalmayan şiirlerin, öykülerin, romanların ve fikirlerin yuvası olmak istiyoruz. Ve her zaman yayımladığımız bu seslere yenilerini eklemek için var gücümüzle çalışacağımızın sözünü veriyoruz.

 

Kurgunun değiştirme, aydınlatma ve gerçeğe dönüştürme gücüne inanıyoruz.

 

Kurgu dışı yayınlarımızla düşünce, bilim, kültür ve sanat dünyamıza ışık tutacak, yön verecek eserleri yayımlayarak, bu eserlerin ulaştığı zihinleri aydınlatmak, beslemek istiyoruz.

 

Türk ve Dünya edebiyatının en nadide örneklerini okurlarımızla birlikte keşfedeceğimiz bu yolculuğumuza “Her Gün Bir Doz Kitap” sloganıyla PND Kitap olarak ilk adımlarımızı atıyor ve sizleri de bu edebî yolculuğa davet ediyoruz.

bottom of page