top of page
Schoolgirl with Books

Ahmet Utku Çetinkaya - Kampanya Kapsamında Kalan Kadir

Ahmet Utku Çetinkaya, “kritik bir seçim süreci”nden geçen 2023 yılı Türkiyesi’nde kaleme aldığı ve Fihrist Kitap etiketiyle yayımlanan romanı Kampanya Kapsamında Kalan Kadir ile sizleri çarpıcı bir serüvene davet ediyor.


Kampanya Kapsamında Kalan Kadir
Ahmet Utku Çetinkaya - Kampanya Kapsamında Kalan Kadir - Fihrist Kitap

“Sağlam politikalar üreten ülkeler mutludur. Rantın politikayı gölgelediği ülkeler ise mutsuz.”


2030 yılında, mutsuz bir ülkede yaşayan ve gözünü açtığı her günü birbirine benzer şekilde geçiren Kadir’in hayatının bir anda değişmesi ve trajikomik bir yabancılaşmanın hikâyesi…


Devasa bir seçim kampanyasına dönüşen ülkesinde, her gün etrafta dolaşan anons sesleriyle uyanan Kadir, kendi durgunluğuna inat etrafındaki bu hareketliliği anlamlandırmaya çalışıyor.


Kuğulu Park’ta vakit geçirdiği bir gün popüler başbakan adayı Ceyhun Türkdoğan’ı gören Kadir ve onunla fotoğraf çektirmek için yanına gittiğinde Türkdoğan’ın kulağına söylediği bir cümle ile gündemin merkezine oturuyor. Sonrasında ise, medyanın, PR takımlarının ve türlü siyasi oyunun içinde kalan Kadir’in hiç de alışık olmadığı pek hızlı günleri…


Sosyal medyanın, kamusal alanın ve propagandanın önemini sorgulayacak olan bu kitap, Kadir’i ve onunla birlikte biz “sistemin yabancıları”nı aydınlatacak!


“Kampanya Kapsamında Kalan Kadir” ile, geçmişin kemikleşmiş siyaset tablolarını yeniden hatırlayıp yer yer yâd edecek, kendinizi Kadir’in gözünden alaycı bir tebessümle “gerçekten gelecekte bir şeyler değişecek mi?” minvalinde sorular sorarken bulacaksınız.


Çetinkaya, “kritik bir seçim süreci”nden geçen 2023 yılı Türkiyesi’nde kaleme aldığı Kampanya Kapsamında Kalan Kadir ile sizleri çarpıcı bir serüvene davet ediyor.


Fihrist olarak Ahmet Utku Çetinkaya’nın Camusvari bir zıtlık içerisinde kurguladığı bu güncel politika bıkkınlığının hiciv dolu hikâyesini sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz.


İyi okumalar dileriz…


 

Ahmet Utku Çetinkaya


1994 yılında Sivas’ta doğdu. Cumhuriyet Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü terk ettikten sonra 2021 yılında Atatürk Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünü bitirdi. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden de 2022 yılında mezun oldu. Yazarın ilk romanı Bir Fena Manzara. 

Yayınevi: Fihrist Kitap


Sayfa Sayısı: 118


Ebat: 13x19,5 cm


Baskı Yılı: Mart 2023


Kategori: Roman

Commenti


Schoolgirl with Books
bottom of page