top of page
Schoolgirl with Books

Derin Düşün Serisi - Joachim Offenberg - Karıncalar

Edisyon Kitap etiketiyle yayımlanan "Derin Düşün" serisinin beşinci kitabı, Joachim Offenberg imzalı "Karıncalar" okurla buluştu.


Joachim Offenberg
Joachim Offenberg - Karıncalar

“İnsan ırkı ile karınca ırkı gezegende Antarktika hariç her yeri fethetti.”


Aşk, entrika, savaş… Tarım ve kimyasal silah… Bu kelimeler aklınıza sadece insanların dünyasını mı getiriyor? Çok yanılıyorsunuz.


Başka kolonilere sızıp kraliçeyi devirerek darbe yapan da, Preben Amca’nın acımasız saldırısını geri püskürtüp adamcağızı hastanelik eden de karıncalar.


Çalışkanlıkları ve fethetme tutkularıyla, köleleştirme ve her yere sızma konusundaki ustalıklarıyla karıncaların dünyası zaman zaman insanların dünyasından daha renkli desek yeri var!


Bir mirmekolog olan Joachim Offenberg bu küçük yaratıklar hakkındaki büyüleyici gerçekleri bizimle paylaşıyor ve soruyor: “Karıncalarla neden ittifak yapmıyoruz ki? Böylece yenilmez bir rakip yerine güçlü ve sadık bir müttefikimiz olur.”


Karıncaların olağanüstü karanlık ve eğlenceli dünyasına hoş geldiniz!


Karıncalar
Derin Düşün 5 - Karıncalar


Yayınevi: Edisyon Kitap


Çevirmen: Tülin Er


Sayfa Sayısı: 64Joachim Offenberg
Joachim Offenberg

Joachim OffenbergAarhus Üniversitesi Ekolojik Bilimler Bölümü’nde öğretim görevlisi.Derin Düşün serisinin diğer kitapları hakkındaki haber içeriğimiz için tıklayın: Derin Düşün

Opmerkingen


Schoolgirl with Books
bottom of page