top of page
Schoolgirl with Books

Ecinniler Dergisi 12. Sayısı Çıktı

Ecinniler Kültür ve Edebiyat Dergisi'nin 12. sayısı yayımlandı.


Ecinniler Dergi
Ecinniler Dergisi Kasım-Aralık 2021

İki aylık kültür ve edebiyat dergisi Ecinniler, 12. sayısını yayımlayarak yayın hayatındaki 2. yılını doldurdu. Bu sayının dosyası kapsamında Maraş Katliamı’ndan 6-7 Eylül pogromuna, Dersim Katliamı’ndan Madımak Katliamı’na Türkiye’de yaşanan katliamların edebiyata nasıl yansıdığı mercek altına alındı. Tunca Çaylant’ın editörlüğünde hazırlanan ve “Katliamdan Edebiyatla Sağ Çıkmak” başlığını taşıyan dosyada, Çaylant’ın Sema Aslan ile gerçekleştirdiği söyleşinin yanında Çimen Günay Erkol, Leyla Burcu Dündar, Hülya Çelik, Rojhat Turgut, Çayan Okuduci ve Gökhan Arslan’ın yazıları yer alıyor.


12. sayının şairleri Altay Öktem, Arzu Demirışık, Beste Naz Karaca, Betül Aydın, Beyhan Dağcı, Bircan Çelik, Hasan Karayel, Hüseyin Akcan, Mert Tutucu, Meryem Delmar, Yaşar Kavas ve Zeynep Tuğçe Karadağ.


Bu sayının öykülerinin altında Ayla Burçin Kahraman, Hande Çiğdemoğlu, Orhan Murat Erderen, Uğur Deveci, Utku Yıldırım ve Zeynep Ceren Özden’in imzaları var.


Zeynep Öztekin Yıldırım Lope de Vega’dan, Mehmet Hakkı Suçin de Riyad Salih el-Huseyn’den birer şiir çevirdiler.


Cemil Okyay, Tekgül Arı ve Vasfettin Yağız kaleme aldıkları birer inceleme yazısı ile bu sayıya katkı sundular.İnstagram: @ecinniler_dergi

Comments


Schoolgirl with Books
bottom of page