top of page
Schoolgirl with Books

Ecinniler Dergisi 17. Sayısı Çıktı

Ecinniler kültür ve edebiyat dergisi, 17. sayısını yayımladı!


Ecinniler Dergisi
Ecinniler Dergisi Eylül-Ekim 2022

İki aylık kültür ve edebiyat dergisi Ecinniler, Eylül-Ekim 2022 (17.) sayısını yayımladı. Bu sayının dosyası kapsamında posthümanizm kavramının da yardımıyla makinelerin edebiyattaki yeri tartışıldı. Gökhan Arslan editörlüğünde hazırlanan ve “Mekanik Edebiyat” başlığını taşıyan dosyada, Arslan’ın Deniz Gündoğan İbrişim ile gerçekleştirdiği söyleşinin yanında Evren Akaltun Akan, Murat Göç-Bilgin, Burak Irmak, Işık Sungurlar, Sibel Yılmaz, Rıdvan Ardıç ve Petek Sinem Dulun’un yazıları yer alıyor. Arslan, sayının sunuş yazısında hepimize soruyor: “Fakat yaşadığımız çağda, makinelerin birer tanrı gibi kabullenilmediğini kim iddia edebilir?”


17. sayının şairleri Batur Ozan Togay, Beyza Çemberci, Bilge Miray Aslan, Enver Ali Akova, Furkan Eren Ekici, Gürsel Bektaş, Hilal Özdemir, Nurgül Sedef, Rezzan Çakar, Sahra Nacar, Sertaç Çıralı ve Tevfik Kanoğlu.


Bu sayının öykülerinin altında Esra Kâhya, Korkut Kabapalamut, Melike Pehlivan İşler, Sahip Can, Sevtap Ayyıldız ve Yalın Gündüz’ün imzaları var.


Çayan Okuduci Nuroj Munzur’dan, Işık Ergüden ile Zarife Biliz Rene Char’dan ve Ulaş Temur da Xakani Hass’dan birer şiir çevirdiler.


Ahmet Efe Ekici ve Saliha Samanlı kaleme aldıkları inceleme yazıları ile bu sayıya katkı sundular.İnstagram: @ecinniler_dergi


Twitter: @ecinnilerdergi

Comments


Schoolgirl with Books
bottom of page