top of page
Schoolgirl with Books

Ecinniler Dergisi 18. Sayısı Çıktı

Ecinniler kültür ve edebiyat dergisi, 18. sayısını yayımladı!


Ecinniler Dergisi 18
Ecinniler Dergisi Kasım-Aralık 2022

İki aylık kültür ve edebiyat dergisi Ecinniler, Kasım-Aralık 2022 (18.) sayısını yayımlayarak yayıncılıkta üçüncü yılını tamamladı. Bu sayının dosyası kapsamında derginin ismine de ilham kaynağı olan büyük Rus yazar Dostoyevski ve yapıtları mercek altına alındı. Tunca Çaylant’ın editörlüğünde hazırlanan ve “Ölümsüz Deha: Fyodor Mihayloviç Dostoyevski” başlığını taşıyan dosyada, Çaylant’ın Sabri Gürses ile gerçekleştirdiği söyleşinin yanında Kaan Kurt, Erkan Irmak, Talat Parman, Çağla Çinili, Yeşim Dinçer ve Eda Oğuz’un yazıları ile Dmitri Bıkov’un Dostoyevski üzerine yazdığı bir makalenin Günay Çetao Kızılırmak tarafından Rusça aslından yapılan çevirisi yer alıyor.


18. sayının şairleri Açelya Büşra Özdirek, Ayfer Karakaş, Ayşe Görkem Kozanoğlu, Emre Söylemez, Hasan Ege Karanfil, Hasan Karayel, Mert Tutucu, Osman Erkan, Pınar Çakmaklı, Şura Aykan, Yaşar Kavas ve Zeynep N. Tiryaki.


Bu sayının öykülerinin altında Ahmet Rıfat İlhan, Fatih Selvi, Hülya Tamzok, Seher Tanıdık, Selvi Danacı ve Umut Sami Yılmaz’ın imzaları var.


Ayşenur Başaran Megan Pinto’dan, Suat Baran da Kiki Dimula’dan birer şiir çevirdiler.


Ata Hacımale ve Gizem Koçak kaleme aldıkları inceleme yazıları ile bu sayıya katkı sundular.İnstagram: @ecinniler_dergi


Twitter: @ecinnilerdergi

Commenti


Schoolgirl with Books
bottom of page