top of page
Schoolgirl with Books

Edebiyat Nöbeti Dergisi 51. Sayısı Çıktı

İki aylık kültür-sanat ve edebiyat dergisi Edebiyat Nöbeti'nin 51. sayısı yayımlandı.


Edebiyat Nöbeti 51
Edebiyat Nöbeti Dergisi - Mart/Nisan 2024

Edebiyat Nöbeti 51. sayı dosya konusu: Sevgi Soysal

 

Edebiyat Nöbeti’nin Mart/Nisan 2024 sayısı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadın ağırlıklı bir sayı oldu. Bu nedenle derginin bu sayısında imzası olan 48 yazardan 44’ünü kadın şair ve yazarlar oluşturmaktadır.  

 

Bu sayıda  “Edebiyat Nöbeti” kadınlarda!  

 

Temmuz 2015’ten bu yana Samsun Bafra’da yayımlanan Edebiyat Nöbeti dergisinde bu sayı Sevgi Soysal dosya konusu oldu. Dosya editörlüğünü Demet Özdemir’in üstlendiği dosyanın yazarları: Çiğdem Ülker, Sevil Kesimal, Hatice Meriç Doruk, Gamze Haklı Geray, Ece Ün, Asuman Gül Biçen; ayrıca dosyada Attila Aşut’un Sevgi Soysal’a adadığı “Yenişehir’de Bir Öğle Vakti” şiiri yer alıyor. 


Leylâ Serpil, Dilek Ekici, Gülnar Kandeyer, Meryem Gülbudak, Adalet Temürtürkan, Nurdan Aladağ, Duran Güldemir ve Eser Çelik Avcı’nın öykülerini bu sayıda okuyabilirsiniz. 


Oya Uysal, Kezban Güçlü, Serpil Devrim, Gülümser Çankaya, Arzu K. Ayçiçek, Dilek Bilge, Gülsüm Cengiz, Özge Sönmez, Tümay Çobanoğlu, Nisa Leyla, Gülçin Sahilli, Zeynep Kurada, İlkiz Kucur, Attila Aşut, Ferda Çalışkan, Binnaz Deniz Yıldız, Aslıhan Tüylüoğlu, Fatma Hatun Esen, Gülsüm Işıldar, Seval Arslan ve Gönül Tokayeva şiirleriyle dergiye renk katmakta.

 

Samle Çağla, Fatma Hatun Esen, Leyla Serpil, Dilek Ekici, Gülnar Kandeyer, Meryem Gülbudak, Adalet Temürtürkan, Nurdan Aladağ, Olcay Taşlı, Duran Güldemir, Mustafa Işık, Neslihan Yalman, Kader Menteş Bolat, Hatice Eğilmez Kaya, Elif Canbolat, Kâmile Yılmaz, Eser Çelik Avcı, Gamze Cantürk ve Emine Aydoğdu’nun yazılarını da keyifle okuyabilirsiniz.

 

Derginin son iki sayısı (Ocak/Şubat -50, Mart/Nisan -51) teknik ve ekonomik sorunlar nedeniyle gecikmeli çıktığı için bu ay kitabevlerine verilmeyecektir.Comentários


Schoolgirl with Books
bottom of page