top of page
Schoolgirl with Books

+edebiyatkolektifi

+edebiyatkolektifi, altı ayı aşan bir süredir kolektif çalışmalarını genel ağ ortamında ve yayımladıkları “Kurmacalar Atlası” ve “Lilith Öyküleri” adlı seçkilerle okurlarına ulaştırıyor.“Yıllardır yazıp çizen, kalem oynatan ve yazdıklarını bilinçli bir okur haliyle bir hale yola sokmaya çalışan bir öbek yazan, çizen tayfası (yazar kavramını bir statü, kategori haline getirmeyi yeğlemeden) üzerindeki ataleti atıp kendi sözünü kolektif bir düzlemde tüm çoğulluğu ve özgürlüğüyle seslendirmek için bir araya geldi. Bu platform belki bir edebiyat ortamı olarak yarına ve bu coğrafyaya yaratım, kültür, düşünce üretiminde kendince bir yol haritası çizecek. Belki de yol ortasında çuvallayacak. Ancak bu ülkenin kültürel tarihinde kendine ait bir sözü olması adına deli işi ve belki de "Don Kişotvari" bir serüvene girişecek.”


Bu ifadelerle altı ayı aşan bir süredir +edebiyatkolektifi olarak kolektif çalışmalarını genel ağ ortamında ve yayımladıkları “Kurmacalar Atlası” ve “Lilith Öyküleri” adlı seçkilerle okurlarına ulaşan kolektif yazarları, 22-25 Eylül tarihleri arasında Cumba Sanat Günlerindeki standıyla okurlarıyla yüz yüze geldi. Festival boyunca kolektif yazarları “Münire ÖZGENCAN, Erinç BÜYÜKAŞIK ve Özlem TÜM” kitaplarıyla programda yer alarak kitaplarını ve kolektif öykü seçkilerini diğer kolektif yazarlarımız Filiz ÖZDEMİR, Oğuz KARTAL, Fatma BURÇAK’la birlikte imzaladı.


Edebiyat Kolektifi ayrıca 30 Aralık 2022’ye kadar öykü yazarlarının başvurabileceği “serbest” konuda ilk öykü yarışmasını düzenledi. Yarışma şartnamesine okurlar söz konusu genel ağ sitesinden ulaşabilir.İnstagram: edebiyatkolektifiTwitter: kolektifedbComments


Schoolgirl with Books
bottom of page