top of page
Schoolgirl with Books

Esra Aydın - Herkes Öldürür Sevdiğini

Güncelleme tarihi: 4 May 2021

“Beni unutmadığını varsayıyorum; aynı gökyüzüne bakıp hayallerime benzeyen hayaller kurduğunu, aynı kitabı okuduğumuzu, eksikliğimi hissettiğini…"


“Herkes Öldürür Sevdiğini” öykü türünde bir eserdir ve benim ikinci kitabımdır. 283 sayfadan oluşan kitabımda sevgi, arkadaşlık, ölüm, pişmanlık, mutluluk, geç kalmışlık gibi birçok konu içeren 21 öykü bulunmaktadır.


Yaşamın türlü renklerini barındırdığını düşündüğüm öykülerimin başında, içerikle ilgili özlü sözler bulunmaktadır. Karakterleri resim yapar gibi detaylandırmaya çalıştığım öykülerimde herkesin kendi hayatıyla ilgili detaylar bulabileceğini düşünüyorum.Kitabımın adı (Herkes Öldürür Sevdiğini), farklı olayları içeren öykülerimin ortak paydasından gelmektedir. En çok kırıldıklarımız, en sevdiklerimizdir bence. Başkaları bizi yaralar, ama öldüremez. Bazen bilerek en çok da istemeden sevdiklerimizi üzeriz. Öykülerim vasıtasıyla “sevdiklerimizi öldürmeyelim” demek istedim sanırım.


Bu kitabı yüreğimle yazıp okuyanların yüreğine dokunmak istedim. Biliyorum ki öykülerim, başka başka yüreklere dokunduğu oranda yaşayacak ve benim olmaktan çıkacak.


Umarım okurlarım, öyküler diyarına yapacakları bu yolculuktan keyif alırlar.


Biyografi: Esra Aydın

 

Yayınevi: Kamer Yayınları


Sayfa Sayısı: 288


Kategori: Öykü
コメント


Schoolgirl with Books
bottom of page