top of page
Schoolgirl with Books

Hakan Kaya - Kırmızı Rujlu Sokaklar

Hakan Kaya’nın kaleminden psikolojik bir analiz: "Kırmızı Rujlu Sokaklar" Klaros Yayınları etiketiyle yayımlandı.


Kırmızı Rujlu Sokaklar
Hakan Kaya - Kırmızı Rujlu Sokaklar - Klaros Yayınları

Hakan Kaya’nın kaleminden psikolojik bir analiz. Kırmızı Rujlu Sokaklar üzerinde iki sene çalıştığını söyleyen yazar, okuyucuyu tepetaklak etmek istediğini söylüyor. Hakan Kaya romanında, ataması yapılmamış bir öğretmenin, toplum baskısı altında ezilip, sıkışıp kaldığını çekinmeden dile getiriyor.


Toplum, ataması yapılmamış kişileri baskılıyor ve sanki öğretmen değilmiş gibi davranıyor. Ataması yapılmamış/yaptırılmamış kişiler herkes kadar öğretmen.


Hakan Kaya: “Çevremde şahit olduğum olayları kurguladım. Onlarca arkadaşım, akrabam atama bekliyor. Bu süre boyunca hepsini inceledim. Bir yazar olarak çevremdeki olayları çalmalıydım, çalıp kurgulamalıydım. Bunu da en iyi şekilde yapmaya çalıştım.”


Barbarları Beklerken Sanat Kolektifi üyesi olan Hakan Kaya’nın kaleminden Kırmızı Rujlu Sokaklar romanı için: https://www.bkmkitap.com/kirmizi-rujlu-sokaklar


 

Alıntılar


“Gerçek şu ki, bunu ben de bilmiyorum. Ama beni bekleyen uzun süreli bu çukuru düşünmeden edemiyorum. Sonsuz bir hiçliğe bağlı kalmak nasıl bir his? Belki de başından beri buna bağlıydım, şimdi daha da inanıyorum. Yalnız geçecek zamanlarım beni başkaldırıya itiyor. Yalnızlık Allah`a mahsus bir şeydir çünkü.”

“İntihar edersem, gerçekten ölür müyüm?”

“Her şey rüya olsa olmaz mı? Hadi şimdi uyanalım... Güzel günler görme umuduyla!”

“Şimdi artık her şey daha net. Hafızam yalan dünyamı silip atıyor ve gerçeğe dönmemi sağlıyor. Başından beri suçlu olan bendim veya değildim, ben hiç suçlu olmamıştım. Gerçek şu ki, bunu ben de bilmiyorum.”

 

Hakan Kaya


2000, Elbistan doğumlu. Poesis Edebiyat, Pandabiyat, İlkyaz ve Barbarları Beklerken gibi dergi ve fanzinlerde yer aldı. Barbarları Beklerken Edebiyat Fanzini’nin yayım ekibinde yer alıyor. Grafik tasarım alanında çalışmalar yürütmektedir.


Kitapları


Roman: Arayış, Sıcak Dondurma, Şeytancıklar, Kırmızı Rujlu Sokaklar


Öykü: Yeniden Doğuş-Yedi Ölümcül Günah, Geceleri İnsan Sevmiyorum.


Deneme: Sokratik


 


Yayınevi: Klaros Yayınları


Sayfa Sayısı: 156


Baskı Yılı: Eylül 2022


Kategori: Romanコメント


Schoolgirl with Books
bottom of page