top of page
Schoolgirl with Books

İnci Yılmaz Şimşek - Şen Yuva ve Kayıtsız Kimlikler

İnci Yılmaz Şimşek kitapları ikinci baskıları ile okuyucu karşısına çıktı.


İnci Yılmaz Şimşek
İnci Yılmaz Şimşek - Şen Yuva ve Kayıtsız Kimlikler

Kaygusuz Abdal Şiir ve Öykü Yarışması’nda dereceye giren yazar İnci Yılmaz Şimşek’in “Şen Yuva” ve “Kayıtsız Kimlikler” kitapları ikinci baskıları ile raflardaki yerini aldı.


Ülkenin en prestijli dergilerinden biri olan hakemli kültür ve sanat dergisi Güncel Sanatlar Dergisi’nin Türkiye genelinde her yıl geleneksel olarak düzenlediği 12. Kaygusuz Abdal Şiir ve Öykü Yarışması’nda dereceye giren öykü ödüllü yazar İnci Yılmaz Şimşek, Gülnar Yayınları tarafından yayımlanan Şen Yuva adlı öykü kitabı ve Kayıtsız Kimlikler romanının ikinci baskısı ile okuyucu karşısına çıktı. Şen Yuva adlı öykü kitabının kapak tasarımını grafik tasarım sanatçısı Gönül Yılmaz, Kayıtsız Kimlikler adlı romanın kapak tasarımını ise dijital tasarım sanatçısı Fatma Taşlı yaptı.


“Hükümsüz Kimlikler,” “Ölümüne Aşk,” “Öğretmenler İçin Yaratıcı Yazarlık El Kitabı,” “Şen Yuva” kitaplarının yazarı olan İnci Yılmaz Şimşek’in son romanı olan Kayıtsız Kimlikler isimli mülteci romanı çıktığı ilk günden itibaren sosyal medyada, yerel ve ulusal basında büyük ilgi gördü.


2021’in ocak ayında, kâğıt toplama işçisi bir çocuk işçinin hayat mücadelesinin yer aldığı “Hükümsüz Kimlikler” adlı öykü kitabını, ardından mart ayında kadına yönelik şiddet, istismar ve kadın cinayetlerine dikkat çekmek için kaleme aldığı “Ölümüne Aşk” adlı romanını okurların beğenisine sunan İnci Yılmaz Şimşek, haziran ayında öğrencilerine yaratıcı yazarlık alanında eğitim vermek isteyen meslektaşlarına yönelik “Öğretmenler İçin Yaratıcı Yazarlık El Kitabı” adlı uygulamalı etkinlik kitabını, eylül ayında gerçek hayatlardan esinlenen hikâyelerin yer aldığı “Şen Yuva” adlı öykü kitabını, 2021 aralık ayında Arap Baharı ve Suriyeli mültecileri anlattığı “Kayıtsız Kimlikler” adlı romanı yayımladı.


Amazon Direct Publishing’ten İngilizce olarak yayınlanan Kayıtsız Kimlikler, yurtdışında yayımlanan aynı kapağı ile yurtiçinde de satışa sunuldu. Kitabın kapak tasarımını yapan dijital resim sanatçısı Fatma Taşlı böyle başarılı bir kitapta kapağının kullanılmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi.


Basılı ve dijital dergilerde öykü çalışmalarını sürdüren, sosyal medyada kısa sürede kendi okur kitlesini oluşturan İnci Yılmaz Şimşek ikinci baskıya hazırlanan Hükümsüz Kimlikler ve Ölümüne Aşk kitaplarının da kapak tasarımı çalışmalarının İzmir’in tanınan grafik ve fotoğraf sanatçısı Gönül Yılmaz tarafından tasarlandığının müjdesini verdi.


İnci Yılmaz Şimşek


1983 yılında Siirt’te doğdu. Çukurova Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği ve Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerinde lisans eğitimi aldı. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uzaktan Öğretim alanında yüksek lisansını tamamladı. Çeşitli basılı ve dijital dergilerde süreli öyküler yazmakta olan yazar, evli ve iki çocuk annesidir. Mersin, Aksaray ve Adıyaman’da öğretmenlik yaptı. Hâlâ Kırklareli Lüleburgaz’da öğretmenlik mesleğine devam etmektedir.


Edebî Eserleri:


Hükümsüz Kimlikler, (Öykü) Ocak 2021, Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık

Ölümüne Aşk, (Roman) Mart 2021, Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık

Öğretmenler İçin Yaratıcı Yazarlık El Kitabı, (Etkinlik) Haziran 2021, Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık

Şen Yuva, (Öykü) Eylül 2021, Gülnar Yayınları

Bizim için Toplum, Eylül 2021, Sarmaşık Yayınları (24 yazardan 24 öykü, kolektif kitapta lösemi temalı 1 öykü ile yer aldı.)

Kayıtsız Kimlikler, (Roman) Aralık 2021, Gülnar Yayınları

Unregistered İdentities, (İngilizce-Roman) Mart 2022, KDP Amazon Publishing

Love to Death, (İngilizce-Roman) May ıs 2022, KDP Amazon PublishingComments


Schoolgirl with Books
bottom of page