top of page
Schoolgirl with Books

Mithat Önal - Tuttum Aşkın Ellerinden

Mithat Önal’ın yeni kitabı “Tuttum Aşkın Ellerinden” Kavim Yayıncılık etiketiyle raflardaki yerini aldı. Yazar, öykü kitaplarından sonra şimdi de deneme kitabıyla okuyucularının karşısına çıktı.


Tuttum Aşkın Ellerinden
Mithat Önal - Tuttum Aşkın Ellerinden - Kavim Yayıncılık

Bir olguda, bir durumda, bir olay örgüsünde, önümüze serilen yaşanılacak anlarda ne kadar ileri gidebilirsiniz? Yaşamın kıyılarında gezinirken, hayat ağacında tomurcuklanan zaman dilimlerini nasıl yakalarsınız? Sevgilinin gözlerinden iç dünyasına süzülerek his duygularının içerisinde gezinirken, sevginin çağıldayan istek ve haz uyandıran pınarından kana kana kaç yudum içebilirsiniz?


Mithat Önal’ın bu kitabında aşkın ve sevginin tepelerinde gezinirken, sevdalının sıcaklığını bir dağın eteklerinde, çiçeklerin arasında baharın tadını çıkarmanın lezzetini duyumsar gibi yaşarsınız. İstek ve arzunun damakta nasıl tat bıraktığının farkına varırken, sevgiliye olan doyumsuzluğun sizlerde yaşattığı lezzeti anımsarsınız.


Sürgün ülkesinden sevgiliye dönerken, düş yanığı yalnızlıklar yükleyeceksiniz dağarcığınıza. İğde kokulu bir bahçede gezinir gibi gezinirken sevgilinin haz odalarında, kadının aslında bir sır olduğunun sırrına varırsınız.


Aşk şehrini haramiler istila ettiğinde, ayakta kalan, son tomurcuklanan aşk filizinin sevgilinin sinesinde hayat bulduğunu fark edersiniz. Nefretle aşkın aynı düzlemde, insanın en büyük kutsalı sayılan kalp sarayında birleştiğine, yan yana geldiğine şahit olursunuz.


Aşkın, ihtirasa kurban edilmemesi gerektiği fikrine varırken, aşkın kalbine paslı ihtiras hançerinin nasıl insafsızca saplandığını görürüz


Derin düş yolculuklarına çıkar gibi ağır adımlarla ilerleyen bir yolcunun adımlarındaki sakinlik ve kararlılıktır siyah bir benin gözlere düşmesi. Küçücük bir ıslıkla en ücra köşelerinden çıkan kelebekler gibi erkeğin istek ve arzularını tomurcuklandırır derin haz yolculuklarına doğru. Taze bir nefesi andıran, başını geriye bırakıp gövdesini ileri doğru çıkartan duruşundaki akıl almaz haz duygusunu tetikleyen halinden daha keskin bir giz gibidir sol yanak üzerinde duran küçücük siyah bir ben. O küçücük benin size yaptıramayacağı güzellikler yoktur. Hayatınıza bir renk gelir. Olur olmadık yerde, olur olmadık kelimeler fısıldarsınız manasını sizin bile bilmediğiniz. Unutturur size sizi, gittiğiniz yerleri, yürüyeceğiniz menzili, okuduğunuz kitabın satırlarında gezinirsiniz boş gözlerle. Sadece dudaklarınızla mırıldanırsınız. Bir ben size neler unutturur? Bir ben size neler yaptırır? Sol yanaktaki küçücük bir ben sizi çağırır kendine. Aşık eder. Etrafında bir topacın dönmesi gibi döndürür sizi. Sessizce gözlerinize akar, kulaklarınıza fısıldar, aklınıza girer, bir yağmur damlası gibi beyninize damlalar bırakır, Sürekli kendisini hatırlattırır. Çağırır sizi siyah bir ben.


 

Mithat Önal


Yazarın, Adı Eylül ve Aşk Dolanır Ayaklarıma isimleriyle iki romanı yayımlandı. Uzun yıllar çeşitli edebiyat dergilerinde öyküler kaleme aldı. İlk öyküsü Kar Edebiyat ve Düşün dergisinde yayımlandı. İlk öykü kitabı Şefkat Usta ise okuyuculardan büyük ilgi gördü. Yazar, ikinci öykü kitabı Yorgun Bir Yazdı O’yu kaleme aldı. Üçüncü öykü kitabı Büyük Kırmızı Papağan’ı çıkardı. Yazarın bu kitabı da okuyuculardan oldukça ilgi gördü. Şimdi de deneme türündeki kitabı Tuttum Aşkın Ellerinden raflardaki yerini aldı.


Yazarın sırasıyla yayımlanan kitapları:

Adı Eylül (roman)

Aşk Dolanır Ayaklarıma (roman)

Şefkat Usta (öykü)

Yorgun Bir Yazdı O (öykü)

Tuttum Aşkın Ellerinden (öykü)


 

Yayınevi: Kavim Yayıncılık


Sayfa Sayısı: 144


Ebat: 13,5x21 cm


Baskı Yılı: Aralık 2022


Kategori: Deneme


Comentarios


Schoolgirl with Books
bottom of page