top of page
Schoolgirl with Books

Mustafa Fırat - Kırık Jilet

Mustafa Fırat'ın on yıl aradan sonra yayımladığı şiir kitabı Kırık Jilet, Mühür Kitaplığı'ndan çıktı.


Kırık Jilet
Mustafa Fırat - Kırık Jilet - Mühür Kitaplığı

Şair-Yazar Mustafa Fırat’ın, on yıl aradan sonra yayımladığı şiir kitabı “Kırık Jilet” okuruyla buluşuyor. Hayata ve insana dair dizelerin yer aldığı kitap on bir şiirden oluşmakta olup, altmış dört sayfa. Bir söz zenginliği içinde yazılmış şiir kitabının kapak tasarımı W. B. Bayrıl’a ait. Şairin diğer kitaplarına kıyasla “Kırık Jilet” daha toplumsal olana işaret ediyor.


Mühür Kitaplığı Yayınevi’nin Genel Yayın Yönetmeni olan Mustafa Fırat, “Şairlik bir duruş gerektirir. Şiire saygıyı ve samimi olmayı gerektirir. Ne yazık ki, insanın insana çok geldiği bir dünyada yaşıyoruz. 'Kırık Jilet'te, bu durumun acısını resmetmeye ve şiirin diline tercüman olmaya çalıştım.” dedi.


Sarsıcı ve gerilimi yüksek şiirlerin yer aldığı “Kırık Jilet”in arka kapak yazısı şöyle:


dün gece yer altından yükseldi büyük uğultu bing bang! ölenler var bu dünyadan gidenler arkada yaslı anneler göz yaşları dolup taşan eşler suçlu kim Fernando? hangi maskeyi takacağız yüzlerimize?


“Kırık Jilet”i, Mühür Kitaplığı Yayınevi’nin iletişim adresinden (0552 6994645 – info@muhurkitapligi.com) ve online kitap siteleri, “Başarı Dağıtım” üzerinden temin etmek mümkün.


 

Mustafa Fırat


1978 doğumlu şair-yazar Mustafa Fırat, İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu.


Şiir, düzyazı ve söyleşileri; Mühür, Varlık, Akatalpa, Agora, Şiir Ülkesi, Şair Çıkmazı, Şiirli Çıkın, Öteki-siz, Budala Cumhuriyet kitap eki gibi mecralarda yayımlandı.


Yayımlanan kitapları; Paslı Ayna, Lâlezar, İçimdeki Telaş, Karanlık Şiirler, Dersaadette Sabah Cesetleri ve Derin Uyku.


Lâlezar ile 8. Nüzhet Erman Şiir Ödülü’nün sahibidir.


 

Yayınevi: Mühür Kitaplığı


Sayfa Sayısı: 64


Ebat: 13,5x19,5 cm


Baskı Yılı: Kasım 2022


Kategori: Şiir

Comentários


Schoolgirl with Books
bottom of page