top of page
Schoolgirl with Books

Papirüs 39. Sayısı Çıktı

Papirüs'ün 39. Sayısının Dosya Konusu: Arif Damar.


Papirüs
Papirüs Eylül-Ekim 2022

İki aylık edebiyat seçkisi PAPİRÜS, “Eylül-Ekim 2022” sayısında, Çağdaş Türk şiirinin önemli isimlerinden Arif Damar’ı dosya konusu yaptı. PAPİRÜS’ün Genel Yayın Yönetmeni Mesut Şenol editör yazısında, ekonomik zorluklara karşın derginin yayın hayatını sürdürmesi için çaba gösterdiklerini vurguladı. Şenol, özetle şunları ifade etti:


“Edebiyatımızın önemli isimlerini sizlere tanıtmanın yanı sıra, aynen Cemal Süreya’nın, PAPİRÜS’ü bir ‘atölye yayını’ olarak tanımlamasına koşut olarak, her baskıda geniş bir yelpazedeki yazar ve şairlerimizi sizlerle buluşturma uygulamamızı kesintisiz sürdürüyoruz.”


Arif Damar Dosyası’na kimler, hangi yazılarıyla katkıda bulundu?


Şeref Birsel- “Yoksulduk Dünyayı Sevdik”

Vedat Akdamar- “Anılarda Arif Damar”

Filiz Civaner A.- “Türk Şiirinde Gerçekçi Akımın Özgün Sesi”


Dosyanın dışında öykü, şiir, deneme ve inceleme türündeki ürünleriyle Metin Turan, Nuray Gök Aksamaz, Ahmet Zeki Yeşil, Kamber Değirmenci, Zeynep Aliye, Zeliha Aypek, Sabiha Küçüktüfekçi, Ayça Özbay, İbrahim Ünlü, Sabahattin Yalkın, Filiz Civaner A., Barbaros İrdelmen, Sinan Aydın, Bülent Bulut, Ali F. Bilir, Aleksandros Xios, Mehmet Ata Yiğiz, Enver Karahan, Eser Ceran Erdi, Leyla Salbaş, Cenk Tanova, Selda Kaya, Nilüfer Uçar, Ferhan Özen ve Mustafa Sezer yer aldı.


Her zaman olduğu gibi Mehmet Ali Işık’ın, “Hatay Restoran Albümlerinden” dizisi devam ederken, Artlife sanat bölümünde Sabiha Küçüktüfekçi bulunuyor.


PAPİRÜS’ü Online Kitap Sitelerinden, Mephisto Beşiktaş, Kadıköy ve Taksim Mağazalarından ve Kırmızı Kedi Kitabevi ile Hatay Restaurant’tan (Bostancı-Kadıköy) temin etmek mümkün. Abonelik iletişim adresi ise, resillient.mesut@gmail.com şeklindedir.

191 görüntüleme
Schoolgirl with Books
bottom of page