top of page
Schoolgirl with Books

Sıla Subaşı - Yıldız Zamanı

Güncelleme tarihi: 3 Oca

Sıla Subaşı'nın ilk romanı "Yıldız Zamanı" Ceres Yayınları etiketiyle okurunu bekliyor.


Yıldız Zamanı
Sıla Subaşı - Yıldız Zamanı - Ceres Yayınları

Yıldız Zamanı; bir öğretmenin öğrenciyle kan bağından öte kurduğu can bağını ve bu bağın hayatlarını nasıl değiştirdiğini anlatan bir kitap. “Yıldız Zamanı”nı yazarken sevgiyi birçok yönden ele almak istedim. Gerçek sevginin yeryüzündeki en yüce duyguların başında geldiğini düşünüyorum çünkü. Gerçekten sevildiğini hisseden insan değişir, güzelleşir, iyileşir, dönüşür. Bunun insan hayatında ne kadar elzem, ne kadar hayati olduğundan bahsetmek istedim. Kardeşe duyulan sevgi, aileye duyulan sevgi, arkadaşa duyulan sevgi, öğretmene duyulan sevgi, sevgiliye duyulan sevgiyi; farklı karakterlerle ve farklı olay örgüleriyle anlattım. Sevginin ölçüsü, şekli, davranışa yansıyışı hepsinde farklı olsa da mayası hepsinde aynıydı. Hepsinde de kalbe bıraktığı huzur aynıydı. Yıldız Zamanı, birçok yönden ele alınmış bir sevgi hikâyesidir. Yıldız Zamanı, yer yer göz dolduran sıcak bir yetişkinliğe geçiş hikâyesi.

 

Yıldız Zamanını yazarken tek beklentim, “Yazarken hissettiğim her şeyin okuyan kalplerde aynı karşılığı bulmasıydı.” Çok mutluyum ki zamanını ayırıp okuyan, dönüş yapan, düşüncelerini paylaşan güzel insanların hemen hemen hepsinde aynı karşılığı bulmuşuz.

Hayatım boyunca hep yazmakta olduğum bir kitabım olsun istiyorum. Bu hissi çok sevdim ben, kitaplarımın içimde atan bir kalp olmasını, onları hayatıma entegre etmeyi ve aslında yazar olmayı…

 

Yıldız Zamanı’m… gözümün ilk ağrısı. Açtığın kapılar, gösterdiğin gerçekler, vesile olduğun buluşmalar, tanışmalar, imza günleri, söyleşiler; hepsi için sana minnettarım. Kaç kitabım olursa olsun hep özel kalacaksın…


Sıla Subaşı
Sıla Subaşı

Sıla Subaşı


Ben Sıla Subaşı. 2001, Çorum doğumluyum. Ege Üniversitesi kimya mühendisliği ikinci sınıf öğrencisiyim, makine mühendisliğinde yandal yapıyorum.


2022 Haziran ayında, ilk romanım Yıldız Zamanı “Kültür Bakanlığı Edebiyat Eserleri Destek Projesi” kapmasında desteğe layık bulunarak, Ceres Yayıınları tarafından çıktı. İkinci romanımı yazmaktayım ve 2024 yılı içerisinde çıkmasını planlıyorum.

 

Alıntılar


"Biz çok yakıştırsak da maalesef bazı karakterlerin bizim hikâyemizde yeri yoktur."

"Onu bu kadar seviyor olmamın ona bir faydası olsun istiyordum. Kalbimdeki yeri, kaçmak istediğinde ona sığınak olsun; ona baktığımda parlayan gözlerim, karanlıkta kaldığında ona ışık olsun istiyordum."
 

Yayınevi: Ceres Yayınları


Sayfa Sayısı: 96


Ebat: 13,5x21 cm


Baskı Yılı: 2022


Kategori: Roman

Comments


Schoolgirl with Books
bottom of page