top of page
Schoolgirl with Books

Şugar Fanzin: Onur Ayı Özel Sayısı Yayında

Şugar Fanzin, ilk sayısıyla yayın hayatına başlıyor.


Şugar Fanzin
Şugar Fanzin - Haziran 2024

Şugar Fanzin, queer topluluklarının tarihini, kültürünü ve sanatsal ifade biçimlerini odağına alan ilk sayısıyla yayın hayatına merhaba diyor. “Onur Ayı Özel” sayısı, queer kültürün zenginliğini, çeşitliliğini tanıtmayı ve bu konuda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

 

Bu sayıda, Marina Abramović’in “Rhythm 0” performansının derinlemesine incelendiği “Bedenin Metni” yazısıyla performans sanatı ele alınıyor. “Lavanta Dilleri ve Lubunca” yazısında ise queer topluluklarının geliştirdiği özel dillerin tarihçesi ve kültürel işlevleri inceleniyor. Ayrıca, Federico Fellini’nin “8½ (Otto e Mezzo)” filmi, Selin Berghan’ın “Lubunya” kitabı ve çeşitli müzik listeleri de öneriler arasında yer alıyor.

 

Şugar Fanzin’in web sitesinde, okuyucuların Lubunca dil bilgilerini sınayabileceği eğlenceli bir platform sunan Lubunca sözlük ve oyun bölümü de bulunuyor.

Ücretsiz sunulan fanzin, direnişin ve paylaşmanın güzelliğini hatırlatmayı hedefliyor. Onur Ayı’nın renklerine renk katmak amacıyla doğan Şugar Fanzin, kutlamaların coşkusunu artırmak için burada. Siz de katılın, Onur Ayı’nı birlikte kutlayalım!

 

Şugar Fanzin Ekibi


Sosyal Medya: @sugarfanzin

Comments


Schoolgirl with Books
bottom of page