top of page

Yazarlar İçin Nasıl Çalışır?

Siz değerli yazarlarımız ve eserleri ile okuyucularımız arasında bir köprü vazifesi görmek arzusuyla yola çıkan Pandabiyat, edebiyat dünyasıyla ilgili tanıtım engellerini ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.

 

Pandabiyat okuyucuları, kendilerini bilgiye aç ve hevesli sosyal etkileyiciler olarak tanımlayan, sadece sosyal medya meraklısı bireyler değil, aynı zamanda sanatsal, kültürel, sosyal ve politik bakış açılarını dile getiren bir okuyucu kitlesi olarak tanımlamaktadır.

 

21. Yüzyılın interaktif okuyucusu; gördüklerini araştırıyor, ilgi alanlarına göre satın alıyor, deneyimlerini sosyal platformlarda yorumluyor ve başka insanlarla paylaşıyor.

 

Yayınevlerini ve yazarlarımızı işte bu özel okuyucu kitlesiyle buluşturmak için mesajlarınızı bekliyoruz!

Nasıl Çalışır?

Ücretsiz üye olun. Üye olmanız size özel yazar profil sayfası hazırlamamız için gereklidir. Profil örnek sayfası için Yazarlar bölümümüzü inceleyebilirsiniz.

Kitabınızın tanıtımını yapmak istediğinize dair mesajınızı pandaedebiyat@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için S.S.S. sayfamızdaki ilgili bölümlere bakabilirsiniz.

Kitabınızın bir kopyasını yollamanızı istiyoruz. Editörümüz kitabınızı okuduktan sonra en kısa sürede geri döneceğiz. Tanıtımı yapılacak olan kitap için 2 önemli kriter bulunmaktadır. Yayın İlkeleri başlığındaki kurallara aykırı içeriğinin olmaması ve Türkçenin iyi kullanılmış olması.

Kitabınız onay aldıktan sonra sizden kitabınıza ait tanıtım yazınızı talep edeceğiz. Pandabiyat’ın ana amaçlarından biri yazarla okuyucu arasındaki etkileşimi artırmaktır. Bu yüzden Pandabiyat’ta yazarlar, kitaplarını okuyucularına kendi cümleleriyle anlatırlar.

infographic-2081419_640.png

Ücretsiz Üye Olun

Başvuru Yapın

Kitabınızı Gönderin

Yazınızı Yollayın

"Ve kitap tanıtımınız yayına hazır."

Bu süreçte sizden istenecek olanlar:

  • Kitabınızın 1 adet kopyası

  • Kitap tanıtım yazınız

  • Kitabınıza ait yüksek çözünürlüklü fotoğraf

 

Kitabınıza ait tanıtım içeriği, sitemizde hem “Haber” başlığı altında hem de “Kitap” sekmesi altında 2 yerde yayımlanır. Tüm sosyal medya hesaplarımızda paylaşılır. Size özel yazar biyografi sayfası hazırlanır.

Yazar Biyografi Sayfasında Neler Var?

 

Yazar biyografi sayfanızda özgeçmişiniz dışında, okuyucularımızdan gelen sorular doğrultusunda hazırlanan merak edilenler bölümü, iletişim adresleriniz ve sosyal medya hesaplarınız, size ve kitaplarınıza ait fotoğraflar bulunur. Bu sayfa sayesinde okuyucularımız, sizi daha yakından tanıyacak, tüm kitaplarınıza ulaşacak ve sosyal medya hesaplarınızı takip edebilecekler.

Hangi Türlerde Kitapları Tanıtıyoruz?

 

Roman, öykü, şiir, çocuk ve gençlik, çizgi roman, tarih, araştırma, biyografi, bilim, felsefe, psikoloji, sosyoloji, sanat, kişisel gelişim, sağlık, seyahat, hobi, mizah… Pandabiyat’ta ders ve sınav kitapları ile siyasi ve dini kitapların tanıtımı yapılmamaktadır.

Yazarlarımız İçin Daha Neler Yapabiliriz?

  • Kitabınızdan dilediğiniz kadar kopyayı okuyucularımıza hediye edebilirsiniz. Gönderilen kitapları çekilişle okuyucularımıza hediye ediyoruz. Buradaki amaç kitabın daha geniş bir kitle tarafından görünmesini sağlamak ve bilinirliğini artırmaktır.

  • Kitap tanıtımı dışında söyleşi talebinde bulunabilir veya daha önce başka bir yerde yayımlanmamış söyleşileriniz varsa sitemizde yayımlayabilirsiniz.

  • Video paylaşımında bulunabilirsiniz. Kendinizi tanıttığınız, kitabınızı yorumladığınız, kitabınızdan bölümler okuduğunuz videolarınızı da yayımlıyoruz. Okuyucularınızın, kitabınız hakkında yaptığı yorumları içeren youtube videolarını da gönderebilirsiniz.

  • Etkinlik günlerinizi paylaşabilirsiniz. Lansman günlerini, imza ve söyleşi etkinliklerini, Etkinlik sayfamızda okuyucularımıza duyuruyoruz.

  • Kitabınızı İnstagram’da yorumlayan bookstagramların beğendiğiniz postlarını bize gönderirseniz, onları da paylaşıyoruz. Böylece kitabınız birçok kez tanıtılmış oluyor ve daha geniş okuyucu kitlesine ulaşma şansınız oluyor.

  • Banner ve backlink reklamlarımızla, kitap fiyatına cüzi tanıtımlarımız hakkında bilgi edinmek isterseniz, Reklam sayfamızı inceleyebilirsiniz.

  • Pandabiyat'ın yılda bir kez Katalog sayfasında yayımlayacağı okuma listesi kataloğunda yer alabilirsiniz. (Ayrıntılı bilgi için S.S.S. sayfamızı, örnek katalog için KATALOG sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.)

 

Yazarlarımızı ve değerli kitaplarını, okuyucularla buluşturabilmek için bizim aklımıza gelen fikirler şimdilik bu kadar. Sizin daha farklı önerileriniz varsa lütfen bizimle iletişime geçin. Tüm soru ve sorunlarınız için İletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilir, S.S.S. sayfamızdaki konu başlıklarına göz atabilirsiniz.

bottom of page