top of page

Yazı Gönder

Pandabiyat’a, edebiyat içerikli yazılarınızı göndererek paylaşımlarınızın daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İster profesyonel yazar olun ister yazmaya tutkun amatör kalemşörlerden olun; Pandabiyat’ta size uygun, sözcüklerle dolu bir köşe mutlaka bulacaksınız.

 

Profesyonel yazar veya yayıneviyseniz; kitaplarınızın tanıtımını yapmak istiyorsanız, S.S.S. sekmesi altında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Dergi ve fanzin sahipleri; sizleri de unutmadık. İster basılı ister dijital ortamda yayımlanıyor olsun, her yeni çıkan sayınızın tanıtımını bize gönderebilirsiniz.

 

Yazarlar ve şairler; Hayalleriniz ve fikirlerinizle şekillendirip, sözcüklerle dile getirdiğiniz değerli eserlerinizi, Pandabiyat okuyucularıyla paylaşabilirsiniz. Metinlerinizi Pandabiyat web sitemize veya Pandabiyat dergisine gönderebilirsiniz.

 

Neler Yayımlıyoruz?

 • Kitap yorumları

 • Kitap tanıtımları

 • Dergi / Fanzin tanıtımları

 • Söyleşiler

 • Öykü / Şiir

 • Küçürek Öykü / Haiku

 • Deneme / Makale

 • Blog yazıları

 • Edebiyat listeleri

 • Çeviri

 

Ve konusu edebiyat olan ilgi çekici, heyecan verici, merak uyandıran, eğiten, bilgilendiren, şaşırtan her türlü özgün içeriğe yer veriyoruz.

 

Yazılarınızı Word formatında, e-posta konu satırına ilgili kategorinin başlığını yazarak (Örn: Öykü / Şiir veya Söyleşi gibi) web sitemiz için pandaedebiyat@gmail.com adresine, basılı dergimiz için pandabiyatdergi@gmail.com adresine yollayabilirsiniz. Konu satırı boş bırakılan e-postalar değerlendirmeye alınmamaktadır. Lütfen başvurunuza ayrı bir word belgesinde özgeçmişinizi eklemeyi de unutmayın!

 

Ekibimiz yazınızı inceledikten sonra yayımlanmasına karar verilen içerik, ilgili kategori sekmesi altında yayına alınır. Yazı sahibine 1 ay kadar süreyle olumlu dönüş yapılmaz ise ilgili içerik sistemimizden silinir.

 

Kitapları tanıtılan profesyonel yazarlarımız, Yazarlar sekmesi altında bir yazar profil sayfasına sahip olurlar.

 

En az 5 içeriği yayımlanan gönüllü yazarlarımız, Katkıda Bulunanlar sekmesi altında biyografisiyle beraber tanıtılır. Bizimle çalışan gönüllü yazarlarımıza her zaman destek oluyoruz. Gelecekte yayımlanacak olan kitaplarının ücretsiz tanıtımı ve banner reklamlarında %50 indirim hakkı, gönüllü yazarlarımıza sunduğumuz fırsatlardan sadece birkaçı.

 

Önerilerimiz

 • Gönderdiğiniz içeriklerin sizin tarafınızdan üretilen, özgün içerikler olması gerekmektedir.

 • Daha önce başka bir yerde yayımlanmamış olması önemli bir husustur.

 • Yazılarınızla uyumlu görseller gönderebilirsiniz. Fakat bu görseller ya size ait olmalıdır ya da telif hakları yasasına uygun olmalıdır. Uygun olmayan görseller Pandabiyat ekibi tarafından değiştirilebilir.

 • Gönderilen görsellerin yüksek görüntü kalitesine sahip olması önemlidir.

 • Yazılarınızda başka kaynaklardan yararlanıyorsanız, lütfen bu kaynakları ve kaynak sahibini yazınızın sonuna eklemeyi unutmayın.

 • E-posta içeriğine adınızı, soyadınızı ve sizi tanıtan kısa bir biyografinizi de eklerseniz çok seviniriz.

 • Yayın İlkeleri sayfamızı incelemek için tıklayın.

 

İZİN BİLDİRGESİ

 

Gönüllü İçerik Üreticimiz,

 

Pandabiyat.com (Pandabiyat) alan adlı internet sitemizde yayımlanması için ürettiğiniz yazı, fotoğraf ve video içeriklerinin, yürürlükteki mevzuata uygunluğunu ve bu konudaki tüm yasal sorumluluğun tarafınıza ait olduğunu, Pandabiyat’ın sadece yer sağlayıcı olduğunu;

Üretmiş olduğunuz içeriğin tamamının veya bir kısmının 5648 sayılı FSEK anlamında eser olarak kabul edilmesi durumunda dahi, FSEK’ten kaynaklanan, eser sahibinin tüm maddi ve manevi haklarının tarafımıza devredildiğini, bu noktada, bu içerik ile ilgili, tarafımızdan telif ve benzeri hiçbir ad altında talepte bulunmayacağınızı, 3. şahısların da tarafımızdan hiçbir talepte bulunmayacağını,

 

Ürettiğiniz içeriklerin, Pandabiyat sitesinde yayımlanmasına, birçok kez yayınlanmasına, sosyal medya hesaplarında yayımlanmasına izin verdiğinizi;

 

Pandabiyat.com için ürettiğiniz içeriğin, Pandabiyat’ın onayı olmadan başka bir sitede yayınlanmasına izin vermediğinizi,

 

Ürettiğiniz içeriklerin yayımlanmasından önce veya sonra, kısaltma, ekleme ve her türlü düzenleme yapma yetkisinin Pandabiyat’a ait olduğunu,

 

Pandabiyat’a gönderdiğiniz içeriklerin özgün olduğunu, sizin tarafınızdan üretildiğini, aksi söz konusu olduğunda tüm yasal sorumluluğun tarafınıza ait olduğunu;

 

Pandabiyat’a gönderdiğiniz özgün içeriklerin daha önce başka bir yerde yayımlanmamış olduğunu;

 

Bu izin bildirgesini okuduğunuzu ve anladığınızı;

 

Peşinen kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.

bottom of page