top of page

S.S.S.

 • Nasıl üye olabilirim?
  Pandabiyat'a üye olmak ücretsiz ve kolaydır. "Üye Ol" kısmından bilgilerinizi girerek güvenli bir şekilde üye olabilirsiniz.
 • Şifremi unuttum, ne yapabilirim?"
  Kullanıcı adınızın ve şifrenizin sorulduğu "Giriş Yapın" ekranında bulunan "Şifrenizi Unuttunuz mu?" linkine tıklayın ve gelen sayfada e-posta adresinizi girin. "Şifre Oluştur" düğmesine tıklayarak e-posta adresinize gelen talimatları uygulayın ve yeni bir şifre belirleyin.
 • Üyelik bilgilerimde güncelleme yapabilir miyim?
  Evet, yapabilirsiniz. Şifrenizle siteye giriş yaptıktan sonra "Hesabım" başlığı altında bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.
 • Profilime nereden ulaşabilirim? Nasıl çıkış yapabilirim?
  Ana sayfanın sağ üst kısmında kullanıcı adınız yazmaktadır. Kullanıcı adınıza tıklayarak profilinize ulaşabilirsiniz. Kullanıcı adınızın üzerine tıkladığınızda açılan menüden "Hesabım"a ve "Çıkış Yap"a ulaşabilirsiniz.
 • Kullanıcı adı ve e-posta değişikliğini nasıl yapabilirim?
  Ana sayfanın sağ üst kısmında kullanıcı adınız yazmaktadır. Kullanıcı adınızın üstüne tıkladığınızda açılan menüden "Hesabım"a giriniz. Açılan sayfada değişiklikleri gerçekleştirebilirsiniz.
 • Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?
  pandaedebiyat@gmail.com adresine üyelik iptali başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-posta konu satırına "Üyelik İptali" yazmayı unutmayın.
 • Hesabımı diğer üyelere kapatabilir miyim?
  Sitemizde hesap dondurma özelliği bulunmamakla beraber, hesabınızı tüm üyelere kapatabileceğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz. Kullanıcı adınızın üzerine tıkladığınızda açılan menüden "Hesabım"a giriniz. Profil adınızın bulunduğu yerdeki üst üste 3 noktaya tıklayın. "Profili Özel Yap" seçeneğini tıklayın ve "Onayla" diyerek hesabınızı özelleştirin.
 • Diğer üyelere kapattığım hesabımı nasıl herekese açık hale getirebilirim?
  Kullanıcı adınızın üzerine tıkladığınızda açılan menüden "Hesabım"a giriniz. Profil adınızın bulunduğu yerdeki "Profili Herkese Açık Yap" seçeneğine tıklayın ve onaylayın.
 • Pandabiyat nedir?
  Pandabiyat, edebiyat merkezli bir sosyal paylaşım platformudur. Yeni çıkan kitapları ve yerli yazarları desteklemekle tanımladığımız bir kimliğe sahibiz. Kurgu ve kurgu dışı yayınların tanıtımlarını, başarılı ve yetenekli yazarların, kendi cümleleriyle okuyucularına anlattığı bir edebi kamusal paylaşım merkeziyiz. Ayrıntılı bilgi için "Hakkımızda" sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • Pandabiyat'ta neler yapılabilir?
  Okuyucular; edebiyat haberlerini okuyabilir, sevdiğiniz yazarlar ve kitapları hakkında bilgi edinebilir, yeni yazarları ve heyecan verici kitapları keşfedebilir, etkinliklerden haberdar olabilirsiniz. Ayrıca çekilişlere katılarak hediye kitaplar kazanabilirsiniz. Yayınevleri; yeni yayımladığınız kitapların ve edebiyat dergilerinin tanıtımını yapabilir, etkinlik haberlerinizi paylaşabilirsiniz. Yazarlar; yeni yayımladığınız kitabınızı tanıtabilir, yazar indeksimize kaydolarak Pandabiyat'ın interaktif okuyucu kitlesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca amatör yazarlarımız öykülerini ve şiirlerini sayfalarımızda okuyucularımızın beğenisine sunabilirler. Blogger, Bookstagram ve Youtuberlar; hesaplarınızdaki edebiyat içeriklerini ve kitap yorumlarını paylaşabilirsiniz. Kısacası Pandabiyat; edebiyatla iç içe olabileceğiniz, paylaşımlar yapabileceğiniz, bilgi edinerek kendinizi geliştirebileceğiniz ve yepyeni edebi dünyalar keşfedebileceğiniz sosyal bir ortamdır.
 • Pandabiyat ücretli mi?
  Pandabiyat'a üye olmak, siteyi kullanmak, kitaplarınızı ve dergilerinizi tanıtmak, içerik paylaşmak ücretsizdir.
 • Yayıneviyiz, kitabımızı tanıtmak istiyoruz, neler yapmalıyız, ücret ödememiz gerekiyor mu?"
  Tanıtım amaçlı içeriklerimiz için birkaç aşamadan oluşan kolay bir süreç uyguluyoruz. Öncelikle pandaedebiyat@gmail.com adresine kitap tanıtım başvurusunda bulunuyorsunuz. E-postanın konu satırına "Kitap Tanıtımı" yazmayı unutmayın! Tanıtımı yapılacak olan kitabınızın basın bültenini, yazar özgeçmişini, kitaptan birkaç alıntıyı ve kitabın künye bilgilerini kitaba ait yüksek çözünürlüklü birkaç fotoğraf ekleyerek bize yollayabilirsiniz. Pandabiyat'ta kitap tanıtımı yapmak ücretsizdir.
 • Yazarım, kitabımı tanıtmak istiyorum, neler yapmalıyım, ücret ödemem gerekiyor mu?"
  Tanıtım amaçlı içeriklerimiz için birkaç aşamadan oluşan kolay bir süreç uyguluyoruz. Öncelikle pandaedebiyat@gmail.com adresine kitap tanıtım başvurusunda bulunuyorsunuz. E-postanın konu satırına "Kitap Tanıtımı" yazmayı unutmayın! Tanıtımı yapılacak olan kitabınızın basın bültenini, yazar özgeçmişini, kitaptan birkaç alıntıyı ve kitabın künye bilgilerini kitaba ait yüksek çözünürlüklü birkaç fotoğraf ekleyerek bize yollayabilirsiniz. Ayrıca siteye üye olmanız halinde yazar indeksimizde de yer alabileceksiniz. Yazar biyografi sayfası örneği için "Yazarlar" sayfamızı inceleyebilirsiniz. Pandabiyat'ta kitap tanıtımı yapmak ücretsizdir.
 • Pandabiyat okuyucularına tanıtım amaçlı kitap hediye etmek/promosyon göndermek istiyorum, ne yapabilirim?"
  Öncelikle pandaedebiyat@gmail.com adresine kitap tanıtım başvurusunda bulunuyorsunuz. E-postanın konu satırına "Promosyon Kitap" yazmayı unutmayın! Ekibimiz çok kısa bir sürede sizinle iletişime geçerek gerekli bilgileri sunacak.
 • Tanıtım amaçlı gönderdiğim kitabım/dergim için kargo ücreti ödemem gerekiyor mu?
  Pandabiyat, yazarlarımızı ve yayınevlerimizi okuyucularla buluşturmak, tanıtım engellerini aşmak ve kitap satışlarına destek olmak istediğimiz gönüllü bir platformdur. Bu sebeple kargoların "gönderici ödemeli" olarak yapılmasını rica ediyoruz.
 • Hediye kitap çekilişine nasıl katılabilirim?
  Sitenin üst menüsünde bulunan "Çekiliş" sekmesi altında düzenli aralıklarla çekiliş haberlerimizi yayımlayacağız. Çekilişleri bu sayfadan takip edebilir ve sosyal ağlarımızdan katılabilirsiniz. Çekiliş sonuçlarını hem sitemiz üzerinden hem sosyal ağlarımızdan öğrenebilirsiniz.
 • Hangi türde kitapların tanıtımını yapıyorsunuz?
  Roman, öykü, şiir, çocuk ve gençlik, çizgi roman, tarih, araştırma, biyografi, bilim, felsefe, psikoloji, sosyoloji, sanat, kişisel gelişim, sağlık, seyahat, hobi, mizah... Pandabiyat'ta ders ve sınav kitapları ile siyasi ve dini kitapların tanıtımı yapılmamaktadır.
 • Tanıtım içeriğinde neler bulunuyor?
  Pandabiyat'ın ana amaçlarından biri yazarla okuyucu arasındaki etkileşimi artırmaktır. Bu yüzden Pandabiyat'ta yazarlar, kitaplarını okuyucularına kendi cümleleriyle anlatırlar. Kitabınızın tanıtım içeriğinde; kendi tanıtım yazınız, kitabınızın arka kapağındaki tanıtım yazısı ve kitaba ait künye bulunmaktadır.
 • Dergimi/Fanzinimi tanıtmak istiyorum, neler yapmalıyım, ücret ödemem gerekiyor mu? Dijital ortamda yayımlanan dergilerin tanıtımını da yapıyor musunuz?"
  Tanıtım amaçlı içeriklerimiz için birkaç aşamadan oluşan kolay bir süreç uyguluyoruz. Öncelikle pandaedebiyat@gmail.com adresine dergi tanıtım başvurusunda bulunuyorsunuz. E-postanın konu satırına "Dergi Tanıtımı" yazmayı unutmayın! Derginizin basın bültenini dergiye ait yüksek çözünürlüklü birkaç fotoğrafla birlikte yollayabilirsiniz. Pandabiyat'ta dergi tanıtımı yapmak ücretsizdir. Dijital ortamda yayımlanan dergilerin de tanıtımını yapıyoruz.
 • Öykümü/Şiirimi nasıl gönderebilirim?
  Öykü ve şiir çalışmalarınızı word formatında, e-posta konu satırına ilgili kategorinin başlığını yazarak ("Öykü veya Şiir") pandaedebiyat@gmail.com adresine yollayabilirsiniz. Konu satırı boş bırakılan başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır. Ayrıntılı bilgi için "Yazı Gönder" sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • Nasıl yazı/video gönderebilirim?
  Yayımlanmasını istediğiniz yazılarınızı word formatında, e-posta konu satırına ilgili kategori başlığını yazarak (Öykü, şiir, söyleşi, blogger, bookstagram vb.) pandaedebiyat@gmail.com adresine yollayabilirsiniz. Konu satırı boş bırakılan başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır. Ayrıntılı bilgi için "Yazı Gönder" sayfamızı inceleyebilirsiniz. Yayımlanmasını istediğiniz videolarınızı yüksek kaliteli ve sıkıştırılmış bir formatla, konu satırına "Video" yazarak pandaedebiyat@gmail.com adresine yollayabilirsiniz. Videonuzu daha önce video paylaşım sitelerinde kullandıysanız ilgili linki yollamanız yeterli. Konu satırı boş bırakılan başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır. Ayrıntılı bilgi için "Video Gönder" sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • Gönderilen yazılar/içerikler hakkında geri bildirim yapıyor musunuz?
  Kabul edilen içerikler için olumlu geri dönüş e-posta yoluyla yapılmaktadır. Kabul edilmeyen içerikler için olumsuz geri dönüş yapılmaz. Başvuruya 1 ay içinde olumlu bir geri dönüş yapılmazsa, başvuru iptal edilmiş sayılır ve sistemimizden silinir. Bu 1 aylık süreçte söz konusu içeriğinizi başka bir mecraya göndermemenizi rica ederiz.
 • Yayımlanan yazılar/içerikler için ödeme yapıyor musunuz?
  Gönüllü prensibiyle çalışan Pandabiyat'a içerik gönderen her yazar, "Kullanıcı Sözleşmesi"ni ve ekinde bulunan "Yazar/İçerik Sağlayıcı Sözleşmesi"ni kabul etmiş sayılır. Bu sözleşmeye göre yazarlar, site kullanıcısı olup, siteye içerik sağlayan üyelerdir. Sağladıkları içerik için gönüllü yazarlarımıza bir ücret ödenmemektedir.
 • Blogger hesabım var, paylaşımlarımı nasıl gönderebilirim?"
  Blog sayfanızı ve paylaşımlarınızı geniş bir okuyucu kitlesine ulaştırmak istiyorsanız, "Yazı Gönder" sayfamızı inceleyebilirsiniz. pandaedebiyat@gmail.com adresine e-posta gönderirken konu satırına "Blogger" yazmayı unutmayın! Konu satırı boş bırakılan başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır.
 • Bookstagram hesabım var, postlarımı nasıl paylaşabilirim?"
  Bookstagram hesabınızı ve postlarınızı geniş bir okuyucu kitlesine ulaştırmak istiyorsanız, "Yazı Gönder" sayfamızı inceleyebilirsiniz. Bookstagramlar, postlarını, kitap yorumlarıyla beraber de gönderebilirler. pandaedebiyat@gmail.com adresine e-posta gönderirken konu satırına "Bookstagram" yazmayı unutmayın! Konu satırı boş bırakılan başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır.
 • Youtube hesabım var, videolarımı nasıl paylaşabilirim?"
  Videolarınızı geniş bir izleyici kitlesine ulaştırmak istiyorsanız, "Video Gönder" sayfamızı inceleyebilirsiniz. pandaedebiyat@gmail.com adresine e-posta gönderirken konu satırına "Video" yazmayı unutmayın! Konu satırı boş bırakılan başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır.
 • Siteye üye olmadan da kitabımı tanıtabilir miyim?
  Evet, tanıtabilirsiniz. Fakat "Yazarlar" sayfamızda bulunan yazar indeksinde biyografiniz yayımlanmaz.
 • Siteye üye olmadan da yazı/içerik paylaşabilir miyim?
  Yazılarınızın ve içeriklerinizin yayımlanması için üye olmak zorunda değilsiniz. Üye olmanız hediye kitap çekilişi, içerik yayımlama önceliği gibi avantajlara sahip olmanız anlamına gelir. Ayrıca yazıları yayımlanan gönüllü yazarlarımız, "Katkıda Bulunanlar" sekmesi altında biyografisiyle beraber tanıtılır. Bizimle çalışan gönüllü yazarlarımıza her zaman destek oluyoruz. Gelecekte yayımlanacak olan kitaplarının tanıtımı, söyleşi imkanı ve banner reklamlarında %50 indirim hakkı, gönüllü yazarlarımıza sunduğumuz fırsatlardan sadece birkaçı.
 • Siteye yüklenmiş bir yazımda/içeriğimde değişiklik yapabilir miyim?
  Pandabiyat'ta, çok elzem bir durum olmadığı takdirde içeriklerde değişiklik yapılmasına izin verilmemektedir. Değişiklik talebinizin, hukuki bir sonuç doğuracak kadar önemli olduğunu düşünüyorsanız veya teknik bilgilerde okuyucuyu yanlış yönlendirebilecek bir hata yapmışsanız, pandaedebiyat@gmail.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Konu satırına "İçerik Değişikliği" yazmayı unutmayın!
 • Siteye yüklediğim bir içeriğimi silebilir miyim?
  Pandabiyat'a gönderilen içeriklerin yayın hakları yayımlanmasından itibaren pandabiyat.com'a geçmektedir. Dolayısıyla içerikleri silme takdiri pandabiyat.com'a aittir. İlgili konularda bilgi almak için "Kullanıcı Sözleşmesi"ni inceleyebilirsiniz. İstediğiniz bilgiye ulaşamazsanız, lütfen bizimle "İletişim"e geçin.
 • Yayımlanmış tüm yazılarıma nasıl ulaşabilirim?
  Yayımlanmış olan herhangi bir yazınızın en altında bulunan, isminizin yazılı olduğu etikete tıklayarak tüm yazılarınıza ulaşabilirsiniz.
 • Bir yazarın tüm yazılarına nasıl ulaşabilirim?
  İlgili yazarın herhangi bir yazısının en altında bulunan, o yazarın isminin yazılı olduğu etikete tıklayarak tüm yazılarına ulaşabilirsiniz.
 • Pandabiyat ile nasıl iletişime geçebilirim?
  pandaedebiyat@gmail.com adresi üzerinden ve "İletişim" sayfamızdaki kanallar aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.
 • Pandabiyat çalışma saatleri nedir?
  Hafta içi 10.00/18.00 ve Cumartesi 10.00/14.00 mesai saatlerinde çalışmaktayız. Bunun dışında her gün ve her saat mesaj gönderebilirsiniz. Mesajlarınıza en kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.
 • Pandabiyat'ta reklam vermek istiyorum, ne yapmam gerekiyor, nereden bilgi alabilirim?"
  Sitemizde banner, backlink, içerik reklamları ve katalog olmak üzere 4 çeşit reklam alternatifimiz bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için "Reklam" sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • Backlink reklamı nedir? Ne işe yarar? Nasıl backlink reklamı verebilirim?
  Backlink, bir sitenin başka bir siteye verdiği, ana sayfasında veya herhangi bir sayfasında banner veya metin linki bulunması şeklinde gerçekleşen önemli bir tanıtım link sistemidir. Okuyucuların backlinkler aracılığıyla kitaplarınızın satış kanallarına "tek tıkla" ulaşmasını sağlayabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz. Pandabiyat'ta vereceğiniz backlink metin reklamları, kitap tanıtımının yapıldığı içerik yazısına eklenmektedir. Ayrıntılı bilgi için "Reklam" sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • İçerik reklamı nedir? Ne işe yarar? Nasıl içerik reklamı verebilirim?
  İçerik reklamı, pandabiyat.com ana sayfasında en üstte bulunan ve kaydırmalı içerik galerisinde yayımlanan içeriklerdir. Bu bölüm, site açılır açılmaz görünen ve site ziyaretçilerinin en çok kullandığı bölümdür. İçerik reklamı, bir içerik haberi şeklinde yayımlandığından dolayı reklam gibi değil, bir edebiyat haberi gibi görünmektedir. İçerik yazısı içinde verilen backlinklerle okuyucu, tanıtımı yapılan ilgili siteye veya satış kanalına yönlendirilmek koşuluyla tanıtım gerçekleşmiş olur. Ayrıntılı bilgi için "Reklam" sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • Katalog nedir? Ne işe yarar? Katalogda neler bulunur? Katalogda nasıl yer ayırtabilirim?
  Pandabiyat'ın okuyucuları için okuma önerisi olarak yılda bir kez "Katalog" sayfasında yayımlayacağı okuma listesidir. Kitap katalogları önemli bir tanıtım aracı olarak görülmektedir. Dünyada birçok yayınevi ve edebiyat sitesi kitap tanıtımlarına dijital katalogları da eklemektedir. Bu kataloglar okuyucular tarafından rağbet görmekte, hatta koleksiyon olarak biriktirilmektedir. Katalog sayfası altında yayımlanan okuma listesi kataloğu, dijital dergi olarak incelenebilir ve pdf formatında indirilebilir. Dijital katalogların, okuyucular tarafından yüksek oranda indirildiği bilinmektedir. Katalogda her yazar ve kitabı için 2'şer sayfa ayrılmıştır. Birinci sayfada tanıtımı yapılan kitabın görseli, arka kapak yazısı ve künyesi; ikinci sayfada yazara ait bir görsel, yazarın biyografisi, iletişim bilgileri ve sosyal medya linkleri ile varsa yazarın diğer kitaplarından örnekler bulunur. Sitemizde banner reklamı verilen her kitap, "ücretsiz olarak," takip eden ayın katalog listesine girmeye hak kazanır. Banner reklamı verilmeyen kitapların katalogda yer alabilmesi için bizimle iletişime geçebilir, ayrıntılı bilgi için Reklam sayfamızı inceleyebilirsiniz. Katalog, site üyelerine e-posta bülteni ile gönderilir. Böylece katalogdaki kitap tanıtımınız tüm üyelere ulaştırılmış olur.
bottom of page