top of page
Schoolgirl with Books

Edebiyat Nöbeti Dergisi 41. Sayısı Çıktı

İki aylık kültür-sanat ve edebiyat dergisi Edebiyat Nöbeti'nin 41. sayısı yayımlandı.


Edebiyat Nöbeti Dergisi
Edebiyat Nöbeti Dergisi - Temmuz/Ağustos 2022

Edebiyat Nöbeti 41. sayı dosya konusu: Gülçin Üstüntaş


Dosyaya Pınar Çekirge, Şahin Ergüney, Ahmet Aydın, Nurgül Çolak, Mehmet Çömez, İbrahim Zengin, Bahar Çebi, Melike Birbölge, Alptekin Albayrak, Hayati Baki, Ahmet Özer, Ertuğrul Günay, İbrahim Dizman, Gülşen Karakadıoğlu, Şenay Tanrıvermiş ve Yaşar Gündem yazılarıyla katkı sağladı.


Halil Genç, Akın Ersöz, Hayati Dede, Dilek Pak, Ayşe Dilek Pak, Satı Ulusoy, İkbal Gemici, Murat Akan, Meryem Gülbudak, Kenan Biberci, İlker Mutlu, Eser Hakan Avcı ve Engin Kükrer öykülerini bu sayıda okuyabilirsiniz.


Hilmi Haşal, Fatoş Asya Akbay, Gönül Tokayeva, Mehmet Rüzgar, Hamit Oral, Ünsal Çankaya, Serhat Kızıl, Oya Gündüz Aksu, Burhanettin Kaya, Kemal Gültekin, Nurbanu Kablan ve Alp Arslan Akman şiirleriyle yer alıyor.


Özge Sönmez üç şairle ortak bir söyleşi gerçekleştiriyor. Açelya Büşra Özdirek, Hıdır Işık ve Alptuğ Topaktaş’ı konuk ediyor. Meltem Dağcı, Nurgül Çelebi’nin Tanrı Dağı ve Meltem Kofoğlu da Zeynep Aliye’nin Kavşakta kitapları hakkında söyleştiler.


Yazılarıyla Gültekin Emre, Makbule Yurduseven, Ahmet Zeki Yeşil, Nusret Ertürk, Emine Aydoğdu ve Celal Karaca yer alıyor. Atalay Saraç, Vicdan Efe’nin Komşu Duvarı hakkında yazdı.


Dergimizi bulabileceğiniz kitabevleri


İSTANBUL: Mephisto Kitabevleri (Kadıköy, Beyoğlu, Beşiktaş),


ANKARA: Turhan kitabevi


İZMİR: Yakın Kitabevi (Alsancak), Pan Kitabevi


SAMSUN: Endülüs Kitabevi, Samsun Sahaf, Eflatun Kitap/Kafe


TRABZON: Ra Kitabevi


Comments


Schoolgirl with Books
bottom of page