top of page
Schoolgirl with Books

Pandabiyat Dergi 3. Sayısı Çıktı

Güncelleme tarihi: 3 Eki 2023

Pandabiyat’ın 3. sayısı, çift kapak tasarımıyla ve PND Kitap etiketiyle yayımlandı. Derginin kapak yazarı: Thomas Bailey Aldrich.


Pandabiyat 03
Pandabiyat 03 - PND Kitap

4 Ocak 2021 tarihinde Pandabiyat olarak çıktığımız edebî yolculuğumuza 4 Ocak 2023 tarihinden itibaren PND Kitap’ı da yanımıza alarak devam ediyoruz. Şimdi sıra Pandabiyat'ı basılı olarak sizlerle buluşturmaya geldi.


Kurucumuz Emre Albayrak’ın editörlüğünde hazırlanan Pandabiyat’ın 3. sayısında Amerikan edebiyatının en önemli yazarlarından biri kabul edilen; edebiyata “kötü çocuğun kitabı” alt türünü hediye eden yazar, şair, editör Thomas Bailey Aldrich’i kapağımıza taşıdık.


Thomas Bailey Aldrich’in, öyküsü “Genç Deli” (A Young Desperado), Deniz Yılmaz’ın çevirisiyle ilk kez Türkçede!


Aldrich’in yayınevimizden çıkan romanı Kötü Çocuğun Öyküsü’nün editörü Emre Albayrak, 1870 tarihli, türünün ilk örneği olan ve Mark Twain’in Tom Sawyer’ın Maceraları, Huckleberry Finn’in Maceraları gibi romanlarının esin kaynağı olan roman hakkında "Amerikalı Yazar Thomas Bailey Aldrich'in Kötü Çocuğun Öyküsü Üzerine" isimli bir makale kaleme aldı.


Çevirmen Anonymous, Flander Halk Masalları serisinden beş masalı ilk kez Türkçe’ye çevirdi.


Pandabiyat'ın 3. sayısında yer alan yazarlar: Thomas Bailey Aldrich, Reşide Değirmi, Zafer Çarboğa, Barış Erdoğan, Sevgi Erol Öçal, Gülşah Bozkan Arslantürk, Uğur Ünen, Ayşe Sezen, Derya Akar Balcı, Dilek Altundağ, Emre Albayrak ve Ali Tuna.


Çevirileriyle Deniz Yılmaz ve Anonymous Pandabiyat’a değer kattı.


Derginin çift kapak tasarımına imza atan sanatçı ise Sena Mavi.


Derginin 4. sayısı için yazılarınızı, özgeçmişinizle beraber 27 Ekim tarihine kadar pandabiyatdergi@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.


Pandabiyat 03, şimdi kitapyurdu.com’da satışta!Keyifli okumalar dileriz.Yayınevi: PND Kitap


Editör: Emre Albayrak


Kapak Tasarımı: Sena Mavi


Sayfa Sayısı: 60


Ebat: 14x21 cm


Baskı Yılı: Eylül 2023


Kategori: Dergi

Comentarios


Schoolgirl with Books
bottom of page