top of page
Schoolgirl with Books

İnci Yılmaz Şimşek - Bir Kedi ve Bir Adam

İnci Yılmaz Şimşek’in ödüllü öyküsü kitap oldu: Bir Kedi ve Bir Adam, toplumsal yaralara dokunan öyküleriyle okurunu bekliyor.


Bir Kedi ve Bir Adam
İnci Yılmaz Şimşek - Bir Kedi ve Bir Adam - Mythos Yayıncılık

Eğitimci yazar İnci Yılmaz Şimşek’in ödüllü öyküsü kitap haline geldi ve “Bir Kedi ve Bir Adam” ismiyle okuyucularla buluştu. Dört öykü yarışmasından ödül kazanan Şimşek’in kitabı, içinde 20 farklı öykü barındırıyor ve insan ilişkilerinden sokak hayvanlarına, yoksulluktan kent yaşamına birçok konuya değiniyor. Ayrıca toplumsal yaraları da ele alan kitap, çocuk istismarı ve kadına yönelik şiddeti de işliyor. Yayıncılık dünyasının önde gelen isimlerinden Mythos Yayıncılık tarafından basılan kitap, Betül Fırat tarafından geliştirici editörlüğü yapılarak, okuyucuların beğenisine sunuldu.


“Hayatınıza başka bir bakış açısı getirecek, çevrenizi ve insanları sorgulayacağınız ve çevrenizde görünmez gibi duran ama aslında hep var olanları fark edebileceğiniz bir öykü seli sunuyor size usta yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK. Keyifle okumanızı dilerim.” -Yazar ve Şair Betül Fırat


“Yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK, öykülerinde çarpık kentleşmenin içinde boğulan insanları usta kalemiyle resmediyor. Her öyküsünde değişen dünyamızda kangren haline gelen kadına ve çocuklara yapılan taciz ve şiddete, toplumun yozlaşan ilişkilerine usta kalemiyle ve usta bir ressamın dokunuşuyla aktarıyor tuvale. Öyküleri okurken, düşünüyor ve sorguluyorsunuz. Ben öykülerini severek okudum. Eminim sizler de çok severek okuyacaksınız.” -Yazar Nermin Güday Kaçar


İnci Yılmaz Şimşek
İnci Yılmaz Şimşek

İnci Yılmaz Şimşek


1983 yılında Siirt’te doğdu. Çukurova Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği ve Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uzaktan Öğretim alanında yüksek lisansını yaptı. Evli ve iki çocuk annesi. Çeşitli basılı ve dijital dergilerde öyküleri yayınlanmaktadır. Öykülerinin yer aldığı bazı basılı dergiler; Acemi, Cüneyne, Mutena, Güncel Sanat, Göl Edebiyat ve Sarmaşık.


Yazar İnci Yılmaz Şimşek’in ‘Bir Kedi ve Bir Adam’ öyküsü Kaygusuz Abdal 12. Öykü ve Şiir Yarışması’nda Alanya Kale Ödülü’ne layık görüldü. Bu öyküsünün de yer aldığı öykü seçkisi Yol Akademi Yayınları tarafından düzenlenen kitap dosyası yarışmasını kazanarak ücretsiz basım desteği aldı. ‘Acilde İlk Günüm’ adlı öyküsü Acilin Öyküsü 2022 Yarışması’nda yayımlama ödülü alarak yarışmaya ait öykü kitabında yer aldı. ‘Bir Kutu Geçmiş’ adlı öyküsü Yılmaz Sunucu Öykü Yarışması’nda “Anılmaya Değer Öyküler Ödülü” almaya hak kazandı. Amasya Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği ‘Ferhat ve Şirin Öykü Yarışması 2022’de seçici jüri olarak görev aldı. Yazarın sanat ve edebiyat alanında çeşitli plaketleri, başarı ve katılım belgeleri bulunmaktadır.


EDEBÎ ESERLERİ:


Hükümsüz Kimlikler, (Öykü) Ocak 2021, Kitap Yurdu Doğrudan Yayıncılık

Ölümüne Aşk, (Roman) Mart 2021, kitap Yurdu Doğrudan Yayıncılık / 2. Baskı - Mayıs 2022 (İngilizce çeviri, Mayıs 2022, KDP Amazon Publishing)

Öğretmenler İçin Yaratıcı Yazarlık El Kitabı, (Etkinlik) Haziran 2021, Kitap Yurdu Doğrudan Yayıncılık / 2. Baskı – Ekim 2022Şen Yuva, (Öykü) Eylül 2021, Gülnar Yayınları / 2. Baskı - Haziran 2022

Bizim için Toplum, (Antoloji) Eylül 2021, Sarmaşık Yayınları.

Kayıtsız Kimlikler, (Roman) Aralık 2021, Gülnar Yayınları / 2. Baskı - Haziran 2022 (İngilizce çeviri, Mart 2022, KDP Amazon Publishing)

Reporting from Hell, (Şiir- İngilizce Baskı) Amazon Publishing, Ağustos 2022,

Summoning the Darkness, (Şiir- İngilizce Baskı) Amazon Publishing, Eylül 2022.

Yürekten Kaleme Öykü Senfonisi, (Antoloji) Ekim 2022, Uyanış Yayınları.

Yürekten Kaleme Şiir Senfonisi, (Antoloji) Ekim 2022, Uyanış Yayınları.

Uzay’ın Kayıp Gezegeni, (Çocuk Öykü) Kasım 2022, Göl Yayınları.

Bir Kedi ve Bir Adam, (Öykü) Kasım 2022, Mythos Kitap.E-posta: inadinakivircik@gmail.com


İnstagram: @inadinakivircik


 

Yayınevi: Mythos Yayıncılık


Sayfa Sayısı: 84


Ebat: 13x20 cm


Baskı Yılı: 2022


Kategori: Öykü

Comments


Schoolgirl with Books
bottom of page