top of page
Schoolgirl with Books

Necati Güngör - Karanlıkta Parlayan Çocuklar

Necati Güngör'ün yeni kitabı "Karanlıkta Parlayan Çocuklar - Sanatçıların Çocukluk Öyküleri" Metinlerarası Kitap etiketiyle yayımlandı.


Karanlıkta Parlayan Çocuklar
Necati Güngör - Karanlıkta Parlayan Çocuklar - Metinlerarası Kitap

Usta edebiyatçı Necati Güngör’ün yeni kitabı “Karanlıkta Parlayan Çocuklar-Sanatçıların Çocukluk Öyküleri” Metinlerarası Kitap tarafından yayımlandı. Kapak tasarımı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’na ait olan kitap 150 sayfa. Bilindiği gibi Güngör, çocuk öykücülüğünde iz bırakan bir yazar. Ancak bu kez farklı bir kitapla okurlarının karşısında. Öykü tadında 96 yazıdan oluşan kitabın önsözü bu konuda yeterince bilgi veriyor: “Kimi yazar, kimi ressam, kimi başka sanatçı. Onunda, on beşinde ya var ya yoktular. Köylüsü, kentlisi, kasabalısı... Karanlıkta birer yıldız gibi parlayan çocuktular!”

 

Sosyal medya hesabında biriktirdiği yazıların kaybolmasına gönlü razı olmadığı için kitaplaştırma fikrine sıcak baktığını ve yazıları bu kitapta topladığını belirten Güngör, bir anlamda ortaya çıkan bir boşluğu doldurmuş oluyor. Öyle ki, aralarında Atatürk’ün önem verdiği yazar H.G.Wells’in çocukluğunu da merakla okuyorsunuz. 

 

Şair-yazar Adil İzci’nin kaleme aldığı arka kapak yazısı ise özetle şöyle:

“Ozanları, yazarları, ressamları, karikatüristleri, müzisyenleri, tiyatrocuları, vb. kollar hatta esirger, onları anı, izlenim ve öykücükleri (anekdotları) ile belleğimizde canlandırır ya da canlı tutar. Bu kitap da bir özgecilik toplamıdır. Öyle sanıyorum ki her bir yazı, yazın, sanat, kültür insanımıza ilgimizi, sevgimizi, saygımızı daha da artıracaktır.” 

 

“Karanlıkta Parlayan Çocuklar,” Güngör’ün diğer kitaplarında olduğu gibi her yaştan okurun ilgisini çekecek. Kitabı, seçkin kitap mağazaları ve kitap satış sitelerinden temin etmek mümkün.

Comments


Schoolgirl with Books
bottom of page