top of page
Schoolgirl with Books

Sylvan Clownson - Sayko Delik

Saykedelik Edebiyat'ın 'Sayko Delik'i...


Sayko Delik
Sylvan Clownson - Sayko Delik - Plüton Yayın

Saykedelik edebiyatın ülkemizdeki temsilcilerinden Sylvan Clownson'un İmbik isimli şiir kitabından sonra Sayko Delik isimli öykü kitabı da Plüton Yayın tarafından kitaplaştırıldı. Uzun yıllar boyu fanzincilik yapan Sylvan Clownson'un diğer üretimlerini de takip etmekte fayda var, gerçekten ufuk açıcı. Sayko Delik ise başka boyuta açılan bir delik gibi; ünlü gazetelerde, okumazsanız çok şey kaybedersiniz diye yazılar çıkmasa da taahhüt ediyoruz ki okursanız kendinizi kaybedersiniz.


Sayko Delik öykü kitabının arka kapağından bir alıntı: "Benim gördüğüm, görmek istediğim, hayalim, çılgıncasına beklediğim şey ise bir delik. Duvarın öte tarafına uzanan; tavanda, bir kazmanın darbesiyle açılan delikten sızan beyaz bir ışık çizgisi yahut daha geniş bir delikten uzatılan bir insan eli... Hepsinin olabilmesi için sadece küçücük bir delik gerekli, fakat önce ışık...

KLİK! Işığın karşıtlığı karanlık, dünyama dengeyi getirecek ve yaşam sürünerek saklandığı delikten çıkıp dünyama yayılacaktı. Işığın gelişi, artık unutmaya başladığım özgürlük hissini ateşleyecek, kurtulma azmimi artıracaktı. Bütün benliğimi, eğer ışığı bulursam ölmeyecekmişim gibi yalandan bir his bürümüştü. Tanrım! Yeniden yaşıyormuş gibi hissetmek için neler vermezdim..."


Sylvan Clownson Hakkında Kısa Bilgi: Sizi ilgilendiren kısmı; hâlâ yazıyor.


İsmail Parlak Hakkında Kısa Bilgi: Bazı jonglörlük denemeleri yaptıysa da başarılı olamadı (2018)

コメント


Schoolgirl with Books
bottom of page